Chybová zpráva

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/www/glasstech.cz/subdomains/www/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home/www/glasstech.cz/subdomains/www/includes/common.inc).

Nabídka služeb

3D prostorový laser do skla

Vytvořený design je ve skle pouze v odstínech šedi, ale můžeme vnést barvy různým povrchovým zušlechtěním skla (barevné vypalovací lazury, napařování kovů, plnobarevný potisk, …). Pro laser se hodí i lehké barevnéodstíny skloviny (světle zelená, žlutá, růžová, …). Syté odstíny však použít není možné - laser do nich nepronikne.Také není možné aplikovat laser do polotovarů s nerovným a neproleštěným povrchem.

Podklady je vhodné dodat ve vektorové grafice (formáty cdr, pdf, ai), 3D modely ve formátech .stl a .obj, fotografie v běžných formátech .jpg a .bmp. Prostorové modely je potřeba zjednodušit tak, aby například zmenšený 3D model automobilu neobsahoval všechny součástky reálného modelu.

2D gravírování a řezání laserem

2D laser vytváří obrazce, nápisy a grafiku na povrchu materiálu. Nemůže tedy  vytvářet 3D obrazce uvnitř skloviny. Lze s ním řezat měkčí materiály (dřevo, plasty, papír). Povrchový laser je ve výsledku podobný pískování skla, používáme jej především na gravírování složitějších a jemnějších podkladů ve vysokém rozlišení a v odstínech šedé barvy. Kombinace s vnitřním 3D laserem je možná a vnáší do výrobku unikátní kontrast obou technologií. Velmi efektní je gravír skrze povrchové pokovy (například zlaté, stříbrné a bronzové lesklé vrstvy používané hlavně pro skleněné medaile a trofeje) a povrchově barvené sklo (celá paleta běžných odstínů). Laserem lze značit kovové povrchy a to napékáním velmi odolné černé barvy. 

Podklady je vhodné dodat ve vektorové grafice (formáty .cdr, .pdf, .ai). Design můžeme připravit i u nás podle Vašich představ a připravit náhled před výrobou pro Vaše odsouhlasení. Stačí jen zhruba popsat Vaši představu.

Barevný potisk skla a dalších materiálů

Barevně tisknout lze na rovný povrch skla, dřeva, papíru, textilu, plastů, … Používáme speciální tiskárny s rychle schnoucími barvami, které umožní tisk i na materiály, které běžně není možné pro tisk použít. Potisk je možno realizovat i na rotační tvary (lahve, válce). Potisk není příliš vhodný pro užitné předměty (sklenice, hrnky,..) z důvodu nižší odolnosti potisku vůči vodě. Naopak velmi vhodný je například potisk dárkových zákaznických kazet, či stojánků  logem, sloganem, věnováním,…

Podklady je vhodné dodat nejlépe ve vektorové grafice, případně jako běžné textové soubory a fotografie ve vyšším rozlišení.

Pískování, řezání a broušení skla

Pískováním skla je možné vytvořit design, logo, nápis na povrchu skla. Oproti gravírování může být materiál odebrán do větší hloubky a vytvořit tak zajímavý efekt. Pískovat lze i celé plochy skla a vytvořit tak mléčný, poloprůhledný povrch. Pískování vytváří design pouze v bílé barvě s možností dodatečného probarvení do jednotného odstínu a to pouze pro grafiku větší velikosti. Kombinace s vnitřním 3D laserem je možná a vnáší do výrobku unikátní kontrast.

Řezáním a broušením můžeme upravit jak hotové skleněné polotovary, které nabízíme skladem (www.glass-laser.cz), tak vyrobit unikátní tvar z hrubých bloků optické skloviny z naší nabídky (www.glass-laser.cz/glass-laser-cz/eshop/37-1-SUROVE-BLOKY-A-SKLENENE-TYCE). Jedná se o ruční a namáhavou práci specialistů, kdy každý krok opracování skla vyžaduje dostatek zkušeností a řemeslné zručnosti. V závěru je vybroušený tvar mechanicky vyleštěn do nejvyššího lesku tak, aby vynikla krása a čistota optického skla nejvyšší kvality v daném unikátním návrhu.

Podklady je vhodné dodat nejlépe ve vektorové grafice, návrhy trofejí v běžných 3D programech, či mnohdy stačí pouze rozměrová skica.

Lepení, povrchové úpravy skla

Lepením skla je možné vytvořit složitější tvary trofejí, plaket a uměleckých děl, které by jinak nebylo možné vyrobit z jediného kusu. Lepení provádíme speciálními lepidly se stejným indexem lomu světla, jako má použitá sklovina. Spoj tedy perfektně splyne s celkem a stane se téměř neviditelným. Na sklo je možné lepit i kovové a dřevěné díly. Výdrž lepeného spoje je velmi vysoká.

Povrchové úpravy skla ještě podtrhnou nádheru tohoto unikátního materiálu. Obvykle používáme vakuové pokovy, které na povrchu skla vytvoří lesklou vrstvu v různých barvách. Nejobvyklejší je stříbrná, zlatá a bronzová zrcadlová plocha a pokovy s duhovým nádechem. Pokov se obvykle aplikuje na podstavu, či zadní stranu trofejí a je chráněn slabou vrstvou laku.

Sklo je možné i povrchově barvit vypalovacími lazurami. Do výrobku tak lze vnést "firemní" barvu a ještě více přiblížit výsledek Vašim představám. Nejvhodnější je částečné probarvení výrobku na fazetách, bocích, či zadní straně, které neuzavře průchod světla skrze hmotu skla a vytvoří velmi zajímavé odrazy a jemný barevný nádech.

Grafické práce ve 2D a 3D

Rádi pro Vás vyberme ten nejvhodnější tvar přesně podle Vaší představy a kompletně navrhneme designvýrobku. Grafiku upravíme tak, aby výsledek působil esteticky, profesionálně a splnil Vaše očekávání a svůj účel. Dokážeme navrhnout a vyrobit jak větší množství drobných propagačních předmětů ze skla,  ekonomické provedení efektních trofejí, unikátní designované kousky s rozumným rozpočtem, tak i umělecká díla vysoké technické a výrobní úrovně.

Pro vytváření designu používáme profesionální software, 3D skenery, 3D tisk a modelování ve 3D.