Chybová zpráva

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/www/glasstech.cz/subdomains/www/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home/www/glasstech.cz/subdomains/www/includes/common.inc).

Lepení, povrchové úpravy skla

Lepení, povrchové úpravy skla

 

Lepením skla je možné vytvořit složitější tvary trofejí, plaket a uměleckých děl, které by jinak nebylo možné vyrobit z jediného kusu. Lepení provádíme speciálními lepidly se stejným indexem lomu světla, jako má použitá sklovina. Spoj tedy perfektně splyne s celkem a stane se téměř neviditelným. Na sklo je možné lepit i kovové a dřevěné díly. Výdrž lepeného spoje je velmi vysoká.

Povrchové úpravy skla ještě podtrhnou nádheru tohoto unikátního materiálu. Obvykle používáme vakuové pokovy, které na povrchu skla vytvoří lesklou vrstvu v různých barvách. Nejobvyklejší je stříbrná, zlatá a bronzová zrcadlová plocha a pokovy s duhovým nádechem. Pokov se obvykle aplikuje na podstavu, či zadní stranu trofejí a je chráněn slabou vrstvou laku.

Sklo je možné i povrchově barvit vypalovacími lazurami. Do výrobku tak lze vnést "firemní" barvu a ještě více přiblížit výsledek Vašim představám. Nejvhodnější je částečné probarvení výrobku na fazetách, bocích, či zadní straně, které neuzavře průchod světla skrze hmotu skla a vytvoří velmi zajímavé odrazy a jemný barevný nádech.